שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

4 דרכים להתמודד עם התקרחות בגיל צעיר: איזה סוג מתקרחים אתם?

מניעת התקרחות

בתור גברים, אנחנו מחונכים להיות פחות עסוקים במראה שלנו מאשר נשים. יכול להיות שזה עניין תרבותי או אזורי, ויכול להיות שזה פשוט משהו שנדבק בנו מאז שהיינו חוזרים למערה עם הציד היומי – רעבים ומותשים. למי יש כוח להסתרק במצב כזה?

למרות זאת, הרבה מאיתנו מפתחים עם הזמן רגישות מסוימת בנוגע לאיך שאנחנו נראים. גם כאן, יכול להיות שזה עניין של תרבות או של סביבה. מה שבטוח הוא שאחד הדברים שגורמים לגברים להתחיל לשים לב לעצמם הוא השיער.

או היעלמות השיער.

רבים מאיתנו מגלים פתאום שהדמות שנשקפת מולנו במראה נראית שונה. השיער המלא מתחיל להיראות דליל בחלקים שונים בראש, פתאום יש מפרצים שהולכים ומתרחבים ואולי לא תמיד רואים את זה בראי, אבל גם במרכז הקרקפת מתחילה להיחשף קרחת.

בניגוד למצב הבסיסי שלנו, שבו רבים מאיתנו לא מתייחסים ממש למראה שלהם, מרגע שמתחילה התקרחות – המצב שונה לחלוטין. 

נכון, ישנם המון גברים שחיים בשלום עם זה. אנחנו כבר הגענו לימים שלהיות קרח זה סופר לגיטימי.

אבל בסופו של דבר, יש המון גברים שמרגישים שהתקרחות היא משהו שאפשר אולי עוד לקבל בגילאים מאוחרים יחסית, אבל איך מתמודדים עם התקרחות בגיל צעיר? מה לעשות אם פתאום מגלים שיער דליל באמצע התיכון?

זה כבר משהו אחר. 

אז איך מתמודדים עם התקרחות בגיל צעיר? אספנו לכם 4 דרכים נפוצות להתמודדות עם איבוד שיער בגיל צעיר. 

4 דרכים נפוצות להתמודדות עם התקרחות בגיל צעיר

המתעלמים

אחת הדרכים הנפוצות להתמודדות עם התקרחות (ועם בעיות אחרות) היא פשוט להתעלם. אנחנו לא מתכוונים שזו שיטה טובה, אלא פשוט שיטה נפוצה. 

למתעלמים יש שיטה קלה מאוד: קמים בבוקר, הולכים למראה, מסתכלים על השיער, ומתעלמים ממה שיש להם על הראש. 

“זו לא קרחת, זה סתם יום שיער רע”, “רק אני שם לב לזה” או “למי בכלל אכפת מזה” הם רק חלק מהניסיונות של המתעלמים להתגבר על ההתקרחות המוקדמת. מבחינתם, אין שום סיבה למצוא טיפול בנשירת שיער.

אם אתם מהמתעלמים מנשירת שיער, סיכוי טוב שאתם יודעים למה אנחנו מתכוונים. אם אין לכם מושג, יכול להיות שאתם לא מהמתעלמים, או שאתם בהתעלמות הרבה יותר קשה ממה שאתם חושבים. 

בכל אופן, אין ספק שהתעלמות לא תפתור את הבעיה, ולא תגרום להצמחת שיער מחדש. הדבר היחיד שהתעלמות תביא היא פער הולך וגדל בין איך שאתם רואים את עצמכם לאיך שהסביבה רואה אתכם. 

המסתרקים

דרך נוספת שבה צעירים מנסים להתגבר על התקרחות גברית היא על ידי אימוץ תסרוקת חדשה. יש מפרצים? אם מסרקים את השיער קדימה הם יעלמו. השיער מתחיל להיות דליל בפדחת? נסרק הצידה ואף אחד לא יגלה. 

אם אתם מהמסרקים, דעו שאתם נמצאים במדרון חלקלק וכדאי לכם להפסיק עם זה בהקדם האפשרי. אנחנו אומרים את זה לטובתכם, וכבר תבינו למה. 

שמעתם פעם על “הלוואה וחיסכון”? לא, אנחנו לא מתכוונים לפעולות בנקאיות, אלא לשיטה ותיקה להסתרת התקרחות: מגדלים שיער ארוך יותר במקום שבו אין התקרחות, ולאחר מכן מסרקים אותו על האזור המקריח. 

יוצרים “חיסכון” במקום שבו השיער עדיין נותר על הראש, ו”מלווים” אותו לאיזור עם הקרחת.

אנחנו יודעים, אתם רחוקים מהמצב הזה מאוד, אבל שלא תטעו – כל מי שמסתובב היום עם התספורת המביכה הזאת, התחיל ממש כמוכם. ברגע שמתחילים, קשה לשים לב מתי עברתם את הקו בין להיראות יחסית בסדר, לבין “מי זה ההזוי הזה ולמה הוא מסתובב ככה?”

אם אתם מהמסרקים, אנחנו ממליצים לכם להפסיק עם השטות הזאת כבר עכשיו. הרי בסופו של דבר לא משנה איך תיראו – אם יהיה לכם על הראש הלוואה וחיסכון זה יהיה הרבה יותר גרוע. 

המסתירים

דרך נוספת להתמודד עם איבוד שיער היא פשוט להסתיר את זה. לא, אנחנו לא מתכוונים שתתחבאו בבית ולא תחשפו לעולם. אפשר פשוט לשים כובע. 

מבין כל הדרכים להתמודד עם התקרחות שסקרנו עד כה, ככל הנראה זו השיטה הלגיטימית ביותר. הסיבה לכך נעוצה בהבנה  של הסביבה את המסתירים.

דבר ראשון, ללכת עם כובע זה מאוד לגיטימי. כל עוד אתם בוחרים כובע מתאים ואופנתי, שמתאים לסגנון הלבוש והסטייל שלכם – הכל סבבה. 

דבר שני, הרבה אנשים מבינים שאם מישהו הולך עם כובע, זו הדרך שלו להתמודד עם התקרחות. הוא לא מתעלם ממנה, הוא לא מנסה לשטות במי שרואה אותה – אלא הוא פשוט מקבל אותה כמו שהיא, ושם עליה כובע. 

הבעיה הגדולה מתחילה כאשר הכובע צריך לרדת. יצאתם לדייט במסעדה יוקרתית? אתם לא יכולים לשבת שם עם כובע. זה פשוט לא מתאים. באתם לראיון עבודה חשוב? כנ”ל. אם תשבו בראיון עם כובע, זה יהיה מוזר. 

לכן, דרך ההסתרה היא אמנם לגיטימית, אבל אם תהיו יותר מדי מסתירים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוותרים על דברים חשובים אחרים, רק כדי לא להוריד את הכובע. 

המטפלים

בניגוד לשלושת הדמויות מקודם, המטפלים הם היחידים שלא מוכנים לקבל את רוע הגזירה, ומבינים שבשנת 2020 כבר אפשר להתגבר על איבוד שיער, ולא צריך לחיות עם שיער דליל. 

המטפלים יראו שהם מקריחים, ויחליטו לחפש פיתרון לבעית ההתקרחות. הם ישאלו חברים, יבדקו בגוגל, יחפשו בפורומים של איבוד שיער לגברים ולא ירפו עד שימצאו פיתרון איך למנוע נשירת שיער.

הם יגלו שישנן הרבה שיטות לטיפול בשיער דליל. חלק מהשיטות כוללות טיפולים סמי-כירורגיים שכוללים השתלת שיער, ולפעמים גם יקבלו המלצות לעשות זאת בחו”ל. 

אחרים ימצאו כל מיני תכשירים שונים ומשונים שמבטיחים נסים ונפלאות. 

החכמים ביניהם יחפשו לנשירת שיער טיפול טבעי. אם אתם מאבדים שיער בגיל צעיר, כדאי לכם להיות בין החכמים האלה.

הסיבה שבגללה כדאי לבחור בטיפול טבעי נגד שיער דליל היא כי בסופו של דבר, מדובר בראש שלכם. מישהו היה רוצה לשים על הראש שלו כל מיני חומרים כימיים לא ברורים?

לטיפולים שונים לשיער דליל עשויים להיות תופעות לוואי שונות, שעשויות לגרום לכם להתגעגע לימים של הקרחת. בחברת שורשים בחרו להשתמש במיצוי של חומרים טבעיים בלבד. 

בזכות השימוש בחומרים האלה, אתם יכולים להיות בטוחים שתופעת הלוואי היחידה שאתם עשויים להיתקל בה היא אדמומיות קלה שתיעלם אחרי 15 דקות. 

בחייו של כל מקריח צעיר עולה תמיד השאלה כיצד להתמודד עם הקרחת. אם אתם מוצאים את עצמכם באותו מצב, ושואלים את עצמכם את אותה השאלה – כדאי שתמצאו את עצמכם בקבוצת “המטפלים”. 

רוצה להציל את השיער שלך? דבר איתנו

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גנטיקה ונשירת שיער

אם אתם שואלים את עצמכם למה אתם סובלים מתופעות של נשירת שיער והתקרחות ואילו רבים ממי שאתם מכירים ממש לא בהיכרח סובלים מהבעיה הזו, אנחנו

פתרונות שעובדים להתקרחות ומפרצים

נשירת שיער והתקרחות הן תופעות לא מיוחדות עבור ישראלים בודדים, למרבית הציבור הישראלי, לגברים בניהם, יש נטייה להתקרחות ואיבוד שיער לאורך שנים ככל שאלו עוברות.