שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

מה הסיכונים בהשתלת שיער ומה חשוב לבדוק?

מה הסיכונים בהשתלת שיער

השתלת שיער היא הליך כירורגי פופולרי למדי בשנים האחרונות, וגברים רבים משתמשים בשביל להחזיר לעצמם את המראה השופע. על אף סיכויי ההצלחה הגבוהים של השתלת שיער, ככל הליך כירורגי גם כאן קיימים סיכונים מסוימים. במאמר הבא נפרט מהם ומה חשוב לבדוק בהקשר זה.

מעטים אך קיימים

ככלל, חשוב לציין שהשתלת שיער אינה נחשבת להליך מסוכן במיוחד, ולמעשה אפילו להפך. אחוזי ההצלחה של הליך זה הם גבוהים למדי, על אחת כמה וכמה אם בוחרים במרפאה מנוסה ואיכותית.

יחד עם זאת, השתלת שיער היא הליך כירורגי, ולכן כמעט בהכרח קיימים סיכונים בהשתלות שיער. ככל התערבות כירורגית השתלת שיער נושאת בחובה ממד פולשני מסוים עם פוטנציאל לסיבוכים וזיהומים שונים.

כך למשל, בעת השתלת שיער מבוצעת הרדמה אשר עלולה להביא לתגובה אלרגנית לחומר המרדים. בנוסף, קיים הסיכון להיווצרות שטפי דם באזור המיועד להשתלה, כמו גם להופעתה של בצקת, שהיא הצטברות נוזלים תת עורית. יש לציין שבצקת לרוב מתנקזת מאליה תוך כמה ימים.

בנוסף ישנם גם סיכונים אסתטיים שיש לקחת בחשבון. השתלת שיער מבוססת על תרומה של שיער ממקום אחד בקרקפת למקום אחר בו הצמיחה דלילה. מדובר בתרומה של אלפי זקיקי שיער ולכן תופעת לוואי אפשרית היא עיכוב בצמיחה דווקא של האזור התורם.

כמו כן ישנה אפשרות של השתלת שיער שלא בזווית הטבעית של הצמיחה, וכן להופעתן של צלקות כתוצאה מהניתוח (אשר יכוסו על ידי השיער, אך עדיין יהיו נוכחות). שני אלו הם סיכונים אסתטיים ולא בריאותיים, אך אפשר להימנע מהם במידה והמנתח הוא איש מקצוע מנוסה בעבודתו. 

אז מה חשוב לבדוק?

זה מה חשוב לבדוק בכדי להימנע מהסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בהשתלת שיער? בראש ובראשונה את זהותו של הרופא המשתיל ושל המוסד בו הוא פועל. ישנם לא מעט מקומות איכותיים שמצבעים ניתוחים מוצלחים, אך לצערנו ישנם גם מרפאות אשר מציעות השתלות זולות עם תוצאות גרועות בהתאם.

חשוב לא להתפתות למחירים נמוכים בענף ולעשות בדיקת רקע מקיפה על המקום המיועד לביצוע האופרציה. חשוב לבדוק כמה זמן הם פועלים, מה הניסיון שלהם כולל והאם שמעתם עליהם המלצות ממושתלים קודמים. כמובן שגם לא בושה לבדוק ולשאול האם המרפאה מחזיקה בכל הרישיונות וההיתרים הרלוונטיים להשתלה.

עוד עניין שחשוב לבדוק ולבצע הם הוראות הרופא לגבי הזמן שאחרי ההשתלה. ככלל, חשוב לטפל בפצעים הפתוחים של ההשתלה, להימנע מפעילות גופנית שתגביר את לחץ הדם באזור המושתל ולמלא בקפדנות את הוראות המרפאה הנוספות. כך ההחלמה תהיה מהירה ואיכותית יותר.

רוצה להציל את השיער שלך? דבר איתנו

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Hair Grow

לא רק באוכל: רוזמרין לנשירת שיער

הדבר הראשון שיעלה לכם לראש כאשר נדבר איתכם על רוזמרין הוא המטבח הביתי, חלקנו אוהבים את הרוזמרין חלקנו אוהבים אותו פחות אבל אף פעם לא

שמן מנטה לנשירת שיער
Hair Grow

האם שמן מנטה באמת יעיל לנשירת שיער?

כאשר אנחנו יוצאים למסע אחורה בזמן אנו רואים לא מעט תרבויות מייחסים לשמן המנטה סגולות של ממש. בשנים האחרונות אנו רואים חזרה של שמן המנטה