שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

שירות המשלוחים והמוקד הטלפוני שלנו עובדים כרגיל גם בימים אלו

התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

גנטיקה ונשירת שיער

אם אתם שואלים את עצמכם למה אתם סובלים מתופעות של נשירת שיער והתקרחות ואילו רבים ממי שאתם מכירים ממש לא בהיכרח סובלים מהבעיה הזו, אנחנו כאן עם התשובה לשאלה הזו בדיוק. כאשר אנחנו מדברים על מי שסובלים מנשירת שיער והתקרחות אנחנו כמובן מדברים גם על תופעות של מחלות שונות כמו חלילה סרטן, אנמיה וכיוצא באלו. אנחנו מדברים גם על מצב נפשי. היום אנחנו כבר יודעים היטב שסטרס, חרדה וקשיים כלכליים יכולים להביא גם לתופעות של נשירת שיער בסופו של דבר. אבל, מה שהוא המרכיב העיקר מתוך הסל הזה של נשירת שיער הוא גנטי בעיקרו.

אצל גברים, אם יורשה לנו, בעיקר אצל גברים יהודים ובעלי רקע שמי, יש נטייה לעליה בשנים המבוגרות של הורמון ההידרוטסטסטורון. מדובר על הורמון עם שם ארוך למדי אבל כזה שעושה דבר פשוט. כמות גדולה שלו בדם מונעת מהתאים על הקרקפת ליצור עוד שיער. שכן, אנחנו חייבים להגיד כי אין דבר כזה תופעה של נשירת שיער לבדה. תמיד מדובר על שילוב. בין בראשונה שיער שנושר, מה שקורה גם לאנשים עם שיער מלא ובין תאים שלא מצמיחים עוד שיער.

לגבי הגנטיקה הזו רק נגיד כי מדובר לא בהיכרח על מי שאבא שלו עם נטייה להתקרחות. מדובר על גן שיכול לקפוץ כמה דורות ואם לסבא שלכם או לסבא רבה לא היה הרבה שיער, מאוד יכול להיות שיהיה ביטוי לדבר הזה גם אצלכם.

הגנטיקה לא פועלת לבד 

יש מי שהגנים שלהם לא מעודדים צמיחה של שיער מלא ושופע אבל האמת היא שהגנטיקה, אמנם מכבידה, אבל היא לא הגורם היחיד שמוביל לנשירה ואיבוד של השיער. אלמנט נוסף אותו חייבים לקחת בחשבון הוא אורח החיים אותו אתם מנהלים. מי שאוכלים אוכל לא מאוזן, לא מקפידים על ספורט וכן הלאה, עתידים לסבול בשיעור ניכר מבעיות של איבוד שיער. את זה אנחנו יודעים להגיד בפה מלא. לכן, ההמלצה, במידה והגנטיקה שלכם משפיעה על איכות השיער שלכם, להקפיד ביתר שאת על קיום אורח חיים בריא. מה שכולל אכילה מאוזנת, הקפדה על ניהול אורח חיים ספורטיבי וכן הלאה. כאמור, לא מדובר על פיתרונות קסם ועל מה שישנה את תמונת המצב כליל, אבל כן מדובר על מה שיכול לשפר את המצב במידה ניכרת. הרי הרבה פעמים תהליכים של איבוד שיער, נשירת שיער והתקרחות לא מתרחשים ביום אחד. מדובר על תהליך הדרגתי. ככל שנקפיד, בשלבים מוקדמים יותר, על קיום אורח חיים בריא כך נצליח להאט את קצב ההזדקנות של הגוף ואת קצב איבוד השיער. 

אל תוותרו 

הרבה פעמים גנטיקה לא מוצלחת מעוררת תחושות קשות וניסיון להרים ידיים. לשיער, בתרבות המערבית ולא רק, יש חלק מרכזי בתחושת הביטחון העצמי של רבים המעוניינים להיראות טוב יותר. לשיער בריא ושופע יש קונוטציות חיוביות אותן מפחדים לאבד מי שרואים את שיערם הולך וכלה. לכן חשוב, אולי יותר מתמיד, זה לא ליפול לייאוש. היום, הטכנולוגיה למעשה מאפשרת להתגבר על הנטייה הגנטית אם על ידי יצירה של תכשירים מופלאים שמצליחים לשפר את מצב השיער באופן משמעותי ואם על ידי טיפולים מתקדמים הנעזרים בלייזר ובהשתלה של זקיקי שיער מנקודות שונות בגוף. 

כך שההמלצה היא בכל מקרה לנסות ולעשות כל מה שאפשר באופן אישי כדי למנוע מהגנטיקה לנצח. במקביל, כמובן, הכי טוב זה להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בנושא. הם מי שיוכלו לעזור לכם באופן אישי.

רוצה להציל את השיער שלך? דבר איתנו

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גנטיקה ונשירת שיער

אם אתם שואלים את עצמכם למה אתם סובלים מתופעות של נשירת שיער והתקרחות ואילו רבים ממי שאתם מכירים ממש לא בהיכרח סובלים מהבעיה הזו, אנחנו

פתרונות שעובדים להתקרחות ומפרצים

נשירת שיער והתקרחות הן תופעות לא מיוחדות עבור ישראלים בודדים, למרבית הציבור הישראלי, לגברים בניהם, יש נטייה להתקרחות ואיבוד שיער לאורך שנים ככל שאלו עוברות.